Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
pierwsza rozprawa
Gość_rprafal_*
post 13.11.2008, 20:42
Post #41

Gość

CYTAT(mst1965 @ 13.11.2008, 13:45) *
Mam pytanie dotyczące egzekucji kontaktów. ...

Czy przy rozprawie o egzekucję kontaktów sąd może zmienić ich terminy ?

Obawiam się, że niestety nie.
Moim zdaniem rozsądniejsze by było dodatkowe pismo do sprawy gdzie złożyłeś drugi wniosek o zabezpieczenie kontaktów,
i tam "ponaglić" wydanie innego zabezpieczenia odpowiednio uzasadniając.

Go to the top of the page

+
Gość_Benny_*
post 14.11.2008, 10:20
Post #42

Gość

CYTAT(mst1965 @ 13.11.2008, 13:45) *
...
1- Czy przy rozprawie o egzekucję kontaktów sąd może zmienić ich terminy ?
2- Mam na myśli zmianę dnia, godzin, ewentualnie ich miejsca.
3- Czy jest sens o tym wspominać w sądzie ?

1- Tak ale na sprawie o zabezpieczeniu kontaktów (może nie odrazu na pierwszym posiedzeniu ale na nastęnym- głównie po rozpoznaniu wniosku, aczkolwiek możesz wnieść prosząc sędziego by dla dobra dziecka rozpoznał wniosek odrazu na pierwszym posiedzeniu).
Na tej sprawie o egzekucje możeś wnieść by ze oczywystych względów niemożliwości egzekucji kontaktów zmienić je i poprosić by tą sprawe połączyć z sprawą o zabezpieczenie lub wniosek ten wyodrębnić do tej drugiej sprawy- ISTOTNE jest to byś na pierwszym posiedzeniu w jednej z tych dwóch spraw podniósł problem bezpośrednio do sędziego, ponieważ kiedy on osobyście usłyszy problem a zakładając że jest rozumną istotą nadarzoną w uczucia ludzkie jak i rodzicielskie, to tą sprawę może "popchnąć" do przodu.
2- Tak (jak wyżej)
3- Jak najbardziej inaczej pierwsze dwie odpowiedzi nie wchodza w gre.
Sąd może wszystko- przynajmniej na papierze!
By sąd w Twoim przypadku cokolwiek zmienił trzeba logycznie i pod kątem dobra dziecka uzasadnić potrzeby zmian.
Tak jak napisałeś trzeba podnieść w sądzie ustnie a w dodatku i na papierze, że wolne terminy są pod względem dobra dziecka jak i nienaruszenia Waszych więzi rodzinnych zbyt odlegle więc wnosisz o: ...........

Proponuję byś się dowiedział w różnych przychodniach o wolnych terminach i jeżeli znajdzieś gdzie są wcześniej wolny byś poprosił koniecznie by na piśmie pracownik tej przychodni napisał te terminy, kto (jaki psycholog) ma wolne terminy i podpisał tą karteczke i podbył pieczątką a przynajmniej jedne z tych osatnich dwóch.

Na końcu (nie na początku! ***) rozmowy poproś by pracownik ten podał jego godność z kim miałeś przyjemność rozmawiać bo w sądzie wszystko to się przyda a niektóre rzeczy są nawet niezbędne dla pewniejszego i szybszego donoszenia postanowienia zmieniającego poprzedniego.

***- -bo pracownik ten może się obawiać z kym ma do czynienia, lub automatycznie jakby broniąc się z góry wysłać do innego a tamtego uprzedzić, że jest ktoś kto wypytuje o godność pracowników w niewyadomej sprawie w efekcie czego może Ci nikt nie poda wszystko co Cię interesuje a w najlepszym przypadku nie napisze Ci nic na piśmie a nie mówiąc o podbyciu pieczątką czy podpisanu.

Ten post został edytowany przez Benny: 14.11.2008, 10:32

+
mst1965
post 14.11.2008, 11:55
Post #43

Otrzaskany
**

Grupa: Użytkownik
Użytkownik nr: 1,555

Witam,

Dziękuję za odpowiedzi. Spróbuję, przygotować się tj. pismo do Sądu oraz wolne terminy u psychologa.

Na początku tygodnia odebrałem postanowienie z sądu z którego dowiedziałem się, że żona wniosła wiosek o pozbawienie mnie władzy rodzicielskiej wraz z zakazem styczności. We wniosku było też zabezpieczenie w postaci mojego zakazu styczności z dziećmi. Sąd na posiedzeniu niejawnym oddalił jej wniosek w sprawie zabezpieczenia. W postanowieniu jest zdanie „w ocenie Sądu wniosek o udzielenie zabezpieczenia w niniejszej sprawie zmierza w istocie od uniemożliwienia realizacji postanowienia z dnia .... do którego wnioskodawczyni nie stosuje się”. Widać, że sąd rozpatrując wniosek „ogarnął” kilka toczących spraw. To coś pozytywnego.

W tej chwili jednocześnie mam dwie sprawy o odebranie władzy rodzicielskiej. Jedna z urzędu druga założona przez żonę. Ta z urzędu też w wyniku „działań” żony.

+
Gość_Benny_*
post 14.11.2008, 12:33
Post #44

Gość

CYTAT(mst1965 @ 14.11.2008, 11:55) *
... W postanowieniu jest zdanie „w ocenie Sądu wniosek o udzielenie zabezpieczenia w niniejszej sprawie zmierza w istocie od uniemożliwienia realizacji postanowienia z dnia .... do którego wnioskodawczyni nie stosuje się”...

W tej chwili jednocześnie mam dwie sprawy o odebranie władzy rodzicielskiej. Jedna z urzędu druga założona przez żonę. Ta z urzędu też w wyniku „działań” żony.

W tym wydze obiektywność sądu.

Dla czego z urzędu? Chodzi o oskarżenie Cie poprzez ex o molestowanie?

+
mst1965
post 14.11.2008, 13:11
Post #45

Otrzaskany
**

Zgadłeś. Z urzędu jest w wyniku zarzutów o molestowanie.
Między innymi te same zarzuty powtarza w nowym wniosku o którym wspominałem.

+
Gość_Benny_*
post 14.11.2008, 14:10
Post #46

Gość

CYTAT(mst1965 @ 14.11.2008, 13:11) *
Zgadłeś. Z urzędu jest w wyniku zarzutów o molestowanie.

Między innymi te same zarzuty powtarza w nowym wniosku o którym wspominałem.

Z urzędu nie będą Ci mogły zabrać władzę rodzicielską póki by Ciebie nie uznali w procesie karnym wynnego i został byś skazany prawomocnym wyrokiem.
Dopóki kogoś nie uzna się winnego i skaże prawomocnym wyrokiem to on jest według prawa niewinny i nie można mu czegokolwiek innego zarzucać (na tym samym tle) póki wymógi prawne nie zostaną spęłnione.

Równolegle to samo doticzy wniosku ex bo jeżeli z urzędu Ci nie zabiorą władzy to już w ogóle nie ma mowy by na wniosek kogokolwiek.

+
kiku1976
post 19.11.2008, 20:53
Post #47

Świeżak
*

Użytkownik nr: 2,124

Witam wszystkich (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Dzis mialem pierwsza sprawe o kontakty z dziecmi, ktora sam zalozylem, nastepna mam miec w styczniu przyszlego roku. Sedzia powiedzial ze jerzeli zona nie chce mi dawac dzieci to do czasu kiedy bedzie nastepna sprawa, moge wystapic do sadu o zabezpieczenie i sad wyda postanowienie by zona w okresie wskazanym przeze mnie we wmiosku umozliwila kontakt z dziecmi. I tu mam pytanie: jak ma wygladac taki wniosek, czy sa jakies gotowe wzory co powinien zawierac? sorki jezeli napisalem post w nie wlasciwym watku

+
mst1965
post 5.02.2009, 12:33
Post #48

Otrzaskany
**

Witam,

Andrzej miałeś rację obie sprawy (o odebranie mi władzy rodzicielskiej) zostały połączone w jedna. W przyszłym tygodniu jest następne posiedzenie sądu w tej sprawie. Będą zeznawać świadkowie żony. Niestety do tej pory Sąd nie odniósł się do mojego wniosku złożonego na pierwszej rozprawie we wrześniu o badania w RODK. Nie wiem jak „zmusić” sąd do zajęcia jakiegokolwiek stanowiska w tej sprawie. Dla dzieci czas biegnie nieubłaganie.

Oprócz tej sprawy o której piszę powyżej jest druga na mój wniosek o kontakty z dziećmi. Wydaje mi się, że logiczne będzie połączenie tych spraw. Ci sami świadkowie, tematy „zachodzą na siebie”, moje kontakty z dziećmi nie będą ustalone dopóki nie będzie rozstrzygnięcia w pierwszej sprawie. Do tej pory Sąd sam z siebie nie połączył tych spraw. Czy jest sens składać wiosek o połączenie tych spraw ?

Dzisiaj mam termin pierwszego spotkania z dziećmi od pół roku. Sąd dał żonie ostrzeżenie, że nie realizowała poprzednich kontaktów, niestety nie zgodził się na kuratora o którego wnioskowałem. Miał on według mojego zamierzenia motywować żonę. Zobaczymy czy dzisiaj się żona podporządkuje i przyprowadzi dzieci.

+
mst1965
post 6.02.2009, 11:58
Post #49

Otrzaskany
**

Witam,

Wczorajsze spotkanie z dziećmi doszło do skutku (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Co prawda tylko 2 godziny ale zawsze coś. Jestem pozytywnie zaskoczony reakcją dzieci. Jak porównuje je do ostatniego naszego spotkania sprzed pół roku było lepiej. Poprzednio musiałem poświęcić 10-15 minut na oswojenie dzieci. Teraz tego nie było. Zobaczymy co będzie podczas następnego spotkania za tydzień.

W tzw. międzyczasie jest posiedzenie sądu i co za tym idzie z dużym prawdopodobieństwem dalsze kłamstwa, ataki żony. Z kolei z mojej strony naciski na Sąd aby podjął wreszcie jakąś decyzję w sprawie badań z udziałem psychiatry (wniosek złożony 5 miesięcy temu).

+
Gość_rprafal_*
post 7.02.2009, 07:44
Post #50

Gość

CYTAT(mst1965 @ 5.02.2009, 12:33) *
... obie sprawy (o odebranie mi władzy rodzicielskiej) zostały połączone w jedna.

Oprócz tej sprawy o której piszę powyżej jest druga na mój wniosek o kontakty z dziećmi. Wydaje mi się, że logiczne będzie połączenie tych spraw......Do tej pory Sąd sam z siebie nie połączył tych spraw. Czy jest sens składać wiosek o połączenie tych spraw ?
Oczywiście takowy wniosek możesz złożyć w tej sprawie o pozbawienie władzy, jako sprawie "wyższej rangi" Prawdopodobnie ta sprawa o kontakty zostanie dołączona do tej o odebranie władzy, dopiero gdy Sąd nabierze przekonania, że nie ma podstaw do pozbawienia Cię władzy rodzicielskiej. Ale sam wniosek o połączenie nie zaszkodzi. Miałem podobnie i takie sprawy zostały połączone.

CYTAT(mst1965 @ 5.02.2009, 12:33) *
Niestety do tej pory Sąd nie odniósł się do mojego wniosku złożonego na pierwszej rozprawie we wrześniu o badania w RODK. Nie wiem jak „zmusić” sąd do zajęcia jakiegokolwiek stanowiska w tej sprawie. Dla dzieci czas biegnie nieubłaganie.
To, że Sąd nie odniósł się do takiego wniosku na rozprawie, wcale nie świadczy, że nic się nie dzieje (choć i tak może być). Być może, a tak powinno być, Sąd już zwrócił się do ośrodka RODK o wyznaczenie terminu badań.

CYTAT(mst1965 @ 6.02.2009, 11:58) *
Wczorajsze spotkanie z dziećmi doszło do skutku (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Co prawda tylko 2 godziny ale zawsze coś. Jestem pozytywnie zaskoczony reakcją dzieci. Jak porównuje je do ostatniego naszego spotkania sprzed pół roku było lepiej...
Domyślam się co czujesz..... bo przeżyłem podobne 2 godz tylko po 10 m-cach izolacji... Gratuluje mądrych dzieciaczków.

+
mst1965
post 16.03.2009, 21:23
Post #51

Otrzaskany
**

Witam,

Ciąg dalszy mojej sprawy. Czekają mnie i dzieci badania w RODK. W końcu się doczekałem – wniosek złożony we 09.2008. Sąd potrzebował 4 miesięcy aby się zdecydować na coś co jest nieuniknione w takich sprawach. A czas leci. Pozytywne jest to, że w tych badaniach będzie uczestniczył psychiatra. Czekam już na przesłanie akt do RODK i na termin badań. Tak swoją drogą ile czekaliście na wyznaczenie terminu badań i jaki to był termin ?

W ostatnim poście pisałem o spotkaniach z dziećmi. Niestety co dobre się szybko kończy – w sumie odbyły się trzy spotkania, cztery zostały przez żonę odwołane, dwa z powodu choroby (faktycznie dzieci były chore), dwa ostatnie z nieznanych mi powodów. W czwartek będę wiedział więcej. Tyle mojej radości ze spotkać z dziećmi (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Wygląda na to, że czeka mnie złożenie drugiego wniosku o egzekucję kontaktów (art. 1050). Na rozpatrzenie pierwszego czekałam 3 miesiące. Pod art.598 kpc raczej nie podlegam gdyż zabezpieczone na czas postępowania moje kontakty z dziećmi odbywają się z udziałem psychologa (na mój wniosek). Matka ma obowiązek dostarczenia i odebrania dzieci więc trudno tu mówić o wydaniu dziecka. Chyba że się mylę.

+
mst1965
post 10.04.2009, 12:20
Post #52

Otrzaskany
**

Witam,

Ciąg dalszy mojej historii. Dwa dni temu odebrałem postanowienie Sadu o zabezpieczenie kontaktów. Sąd pisze między innymi, że trudno sobie wyobrazić ustalanie sądowe spotkania ojca z chorymi dziećmi następnego dnia po niezrealizowaniu kontaktu w razie ich choroby, bądź też ustalenie spotkania wnioskodawcy w dniu I Komunii Świętej córki, czy też w drugi dzień Świąt Wielkanocnych i to jeszcze z udziałem kuratora. W dniu I Komunii przecież mogę pójść do Kościoła to mi i córce powinno wystarczyć.

Natomiast może sobie wyobrazić, że ojciec widział się z dziećmi przez 1,5 roku, aż całe 10 godzin, żona olewa jego postanowienia. Przyjmuje bezkrytycznie to co matka mówi, pisze. To ja muszę udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Zarzuty o molestowanie nie zostały potwierdzone w badaniach dzieci. Teraz dowiedziałem się, że biłem dzieci a w kościele dodatkowo kopalem. Ręce opadają. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Dobrze, że w końcu po drugim moim wniosku Sąd ustanowił kuratora nad kontaktami. Tylko że, pierwsza prośba była 5 miesięcy temu. Czas stracony.

Jest też druga pozytywna sprawa. Sąd wydał postanowienie o odrzuceniu mojego wniosku o zabezpieczenie moich kontaktów z dziećmi w Święta Wielkanocne przed tymi świętami.
W przypadku Bożego Narodzenia Sąd rozpatrzył mój wniosek złożony we wrześniu dopiero 6 stycznia. Fajnie.

+
Maciek26a
post 10.04.2009, 13:17
Post #53

Otrzaskany
**

Użytkownik nr: 2,263

Czyli jakie masz zabezpiecznie kontatkow ??? jak masz w postanowieniu ... Pamietaj ze od zabezpieczenia kontaktow mozesz sie odwolac .. masz na to 7 dni od otrzymania postanowienia ... wiec moze warto ....jednoczesnie strasznie dlugo na wszystko czekasz ... rozwaz czy nie zlozyc wniosku do sadu o przewlekosc postepowania ....

+
mst1965
post 10.04.2009, 14:45
Post #54

Otrzaskany
**

Postanowienie mam spotkania z dziećmi raz w tygodniu z udziałem psychologa. Teraz dodatkowo doszedł nadzór kuratora nad kontaktami. Myślałem o odwołaniu ale..... jest w decyzja o badania w rodk – nie ma jeszcze terminu. Jak odwołam się to akta wyślą do Sądu Okręgowego i stracę ze dwa miesiące. To mnie wstrzymuje.

Dodam, że o udział psychologa prosiłem sam z dwóch powodów. Pierwszy, widziałem co z dziećmi się dzieje jak są nastawiane, drugi po tym co żona naopowiadała chciałem mieć świadka z tych spotkań. I tak po dwóch pierwszych napisała do Sądu, że dzieci po drugim były rozbudzone seksualnie. A że to mówi matka dzieci to sąd podchodzi do tego z całą powagą. Tak więc ten świadek się przydał.

W zeszłym roku pisałem pisma do przewodniczącego wydziału, do prezesa sądu z prośbą o szybsze wyznaczanie terminów. Ich odpowiedzi nawet nie warto cytować (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Chcę pójśc do Sądu po świętach i prosić o szybkie wyznaczenie terminu rozprawy o egzekucję kontaktów oraz szybkie przesłanie akt do rodk. Tylko czy to coś da ????

Ale jak się nie próbuje to nic się nie uzyska.

+
Maciek26a
post 11.04.2009, 22:35
Post #55

Otrzaskany
**

Nie wiele to daje ... a ile czasu czekasz na postepowanie ... jak dlugo toczy sie rozprawa ..??? co do RODK... warto jak bys pilnowal kiedy wysal tam akta i jak juz wiesz ze tam beda ... mozna tam dzwonic i czasem da sie wplynac na to by te badania odbyly sie szybko ... ale wisz zalezy od RODK ... ale napisz ile trwa twoja sprawa ...

+
mst1965
post 13.04.2009, 15:11
Post #56

Otrzaskany
**

CYTAT(Maciek26a @ 11.04.2009, 21:35) *
... ale napisz ile trwa twoja sprawa ...

Spraw jest kilka. A właściwie było bo w końcu zostały połączone w jedno.
- sierpień 2007 o pozbawienie władzy rodzicielskiej z urzędu
- styczeń 2008 o kontakty z dziećmi
- październik 2008 o pozbawienie władzy rodzicielskiej wniosek żony

Tak jak pisałem teraz czekam na przesłanie akt do rodk. Dodatkowo na mój wniosek jest nadzór kuratora nad realizacją postanowienia Sądu w sprawie zabezpieczenia moich kontaktów z dziećmi. Postanowienie o kuratorze było dopiero 2.04.2009. Czyli przed rodk z aktami powinien zapoznać się jeszcze kurator. I znowu kilka dni w plecy (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Teraz chciałby aby jak najszybciej odbyło się posiedzenie Sądu w sprawie egzekucji kontaktów.

+
Maciek26a
post 14.04.2009, 09:03
Post #57

Otrzaskany
**

Wiesz ze mozesz wystapic do sadu o przewlekosc postepownia... jesli czujesz zeterminy sa wyznaczane odlegle ... lub myslisz ze Sadjest strasznie opieszaly ... mozesz w trakcie trawania sparwy wystapic do sadu Okregowego z wnioskiem o opieszalosc sadu ... czasem nic to nie daje ale przynajmniej ktos pogoni sad Rejonowy do dzialan ... jednoczesnie mozsz zlozyc skarge na opieszalosc Sedziego do Sedziow Wizytatorow ... jak chcesz szczegoly pisz na PW..

+
Gość_krzysztof007_*
post 14.04.2009, 21:32
Post #58

Gość

Niektóre matki powinny być wysyłane na obowiązkową terapie, zanim cokolwiek sąd dalej postanowi.
a jak się im udowodni że umyślnie fałszywie oskarżają to opieka powinna być powieżana stronie przeciwnej
jak w stanach. to studzi zapały niektórych.

+
stona
post 15.04.2009, 09:14
Post #59

Weteran

Użytkownik nr: 2,139

W sumie każdy wie jak powinno byc. To jest jeżeli w rozwodzie są dzieci to sąd powinien podjąć wszelkie niezbędne kroki aby zabezpieczyć równomierny rozwój dzieci. Jak wiadomo ten rozwój możliwy jest tylko i wyłącznie w taki sposób aby dziecko miało równomierny dostęp do dwojga rodziców. Jak wiadomo rozwód to sprawa emocji a nie prawna. Prawna jak zawsze zchodzi na drugą stronę. Obecny system sądowy niewiele daje naszym dzieciom a wręcz można powiedzieć że szkodzi. Jakie więc w mojej opini sąd powinien podjąć kroki.
- zanim orzeknie rozwód, kieruje na półroczną mediację
- jeżeli mediacja nic nie daje, to minimum półroczna terpia psychologiczna
- uzgodnienie wychowania dzieci
- rozwód.
- sąd kontroluje wykonywanie wyroku raz na rok rodzice składają pisemne sprawozdanie z wykonywania wyroku

+
zlepek
post 15.04.2009, 11:03
Post #60

Świeżak
*

Użytkownik nr: 11,796

Witam.
Mam pytanie 30-tego czerwca złożyłem wniosek o ustalenie kontaktów z dzieckiem wraz z zabezpieczeniem, czekam teraz na wezwanie. Chciałbym dołączyć dowody w postaci zdjęć i filmików, czy mogę je po prostu przynieść na rozprawę czy muszę je załączyć w jakiś formalny sposób?
Pozdrawiam serdecznie.

+

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 31.10.2014 - 09:14