Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
Pozew o ograniczenie praw i kontaktów z dzieckiem
HorseL
post 6.03.2012, 15:17
Post #1

Świeżak
*

Grupa: Użytkownik
Użytkownik nr: 65,903

Witam
To mój pierwszy post, chociaż przeglądam to forum nie pierwszy raz:) Ale do rzeczy.
Mam syna z osobą z którą nigdy nie byłem w zadnym związku. 19 marca mam sprawę o uregulowanie sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej. Złożyła go matka mojego dziecka.

W pozwie są następujące punkty:
1) powierzenie wnioskodawczyni wykonywania władzy rodzicielskiej nad małoletnim synem, z zachowaniem dla uczestnika postępowania prawa do osobistych kontaktów z małoletnim. (Czy to znaczy że pozbawia mnie praw rodzicielskich???)

2) uregulowanie kontaktów osobistych uczestnika postępowania z małoletnim synem w co drugą niedzielę miesiąca w godz 14 - 16 w miejscu zamieszkania małoletniego.

3) zarządzenie od uczestnika na rzecz wnioskodawczyni kosztów postępowania, w tym kosztów zastępstwa adwokackiego wg norm przepisanych oraz opłaty od pełnomocnictwa w wysokości 17zł (czyli płacę za jej adwokata i za całą resztę????)

4) przeprowadzenie dowodu:
a) z załączonych do wniosku dokumentów na okoliczności wskazane w uzasadnieniu
b) z przesłuchania stron

W uzasadnieniu: Konieczność sądowego uregulowania sposobu wykonywania władzy rodzicielskiej nad małoletnim wynika z troski wnioskodawczyni o dobro jej syna oraz z uwagi na dotychczasową postawę uczestnika postępowania. Małoletni mieszka z wnioskodawczynią która sprawuje bezpośrednią nad nim opiekę i zajmuje się jego wychowaniem. Obowiązki rodzicielskie uczestnika postępowania względem małoletniego ograniczają się do łożenia na jego rzecz miesięcznych kosztów utrzymania oraz sporadycznych kontaktów osobistych(...) Dotychczas osobiste kontakty ojca z małoletnim odbywały się w zakresie dwóch spotkań w miesiącu, ponadto uczestnik postępowania nie zgłaszał częstszych widzeń z synem - (kłamie, co tydzień wyrażam chęć zabrania dziecka), zatem zasadne jest wydanie rozstrzygnięcia w tym zakresie zgodnie ze zgłoszonym żądaniem.

Zacznę od tego że matka dziecka mieszka z babcią i synem w mieszkaniu jednopokojowym połączonym bezpośrednio z kuchnia, tak wiec jet jedno pomieszczenie. Nie przepadam za chodzeniem tam, ponieważ czuje się jak intruz i zawsze jest albo ona albo jej babcia. Nie mam możliwości bycia sam na sam z dzieckiem. W moim domu mam o wiele lepsze warunki do kontaktu z nim, jak chociażby ogród na którym latem mały uwielbia się bawić. Kontakty z dzieckiem od początku mi utrudniała. Pierwszy raz zabrałem małego do siebie kiedy miał dwa lata. Przez cały poprzedni rok był u mnie zaledwie kilka razy, ponieważ zawsze coś wymyśliła - albo był chory, albo wyjeżdżali gdzieś itp. Z moich spotkań z synem mam mnóstwo zdjęć na których widać że wspaniale się bawi ze mną i moimi rodzicami. Czy mogę je wykorzystać w sądzie jako dowód? Czy sms-y również mogą być dowodem na próby kontaktu z dzieckiem?

Od grudnia syn u mnie nie był ponieważ miał zapalenie płuc i przez miesiąc leżał w szpitalu. Odwiedzałem go oczywiście.
Po wyjściu ze szpitala zabroniła mi go do siebie zabrać ze względu na mrozy:) To nic że w samochodzie mam nagrzane do 35 stopni.... Po kolejnej odmowie zapowiedziałem jej że wnoszę sprawę do sadu. Niestety uprzedziła mnie i następnego dnia oświadczyła że zrobiła to za mnie... Jestem załamany. Nie stać mnie na chwile obecną na adwokata a nie chce przegrać tej sprawy bo zależy mi bardzo na dziecku.

kolor czerwony może używać tylko administracja i moderacja-edytowałam
Go to the top of the page

+
mst1965
post 10.03.2012, 23:10
Post #2

Otrzaskany
**

Użytkownik nr: 1,555

Witam,

Co do ograniczenia, odebrania władzy rodzicielskiej nie czuję się władny aby odpowiedzieć. Z tego co wiem to aby odebrać władzę rodzicielską jednemu z rodziców to Sąd musi mieć powód. Sam wniosek nie jest wystarczający. Na pewno możesz zdjęcia zrobione podczas pobytów syna z tobą dać w Sądzie jako dowody. To samo dotyczy sms’ow.

Na pierwszej rozprawie Sąd spyta się czy zgadzasz się z wnioskiem, możesz wtedy sam zaproponować czas jaki będziesz spędzał z synem (nie zapomnij o feriach, wakacjach).

Dodatkowo na Twoim miejscu na pierwszej rozprawie (albo lepiej ok. 7 dni przed) złożyłbym wniosek o zabezpieczenie kontaktów z synem na czas trwania postępowania (w skrajnych przypadkach potrafią one ciągnąć się latami). Nie mogę doczytać ile syn ma lat, w jakiej odległości mieszkanie od siebie. Możesz wnioskować np. co drugą sobotę od 14 do 19 poza miejscem zamieszkania syna, i co drugi czwartek od 16.30 do 19 poza miejscem zamieszkania syna. We wniosku możesz wspomnieć, że już zabierałeś go do swojego domu i nic złego mu się nie stało. Do wniosku należy dołączyć opłatę 40 zł najlepiej w znaczkach sądowych.

Pomiętej jak będziesz składał, pisma, wnioski, wydruki sms, zdjęcia o kopii dla strony przeciwnej.

+
ojciecpiotr
post 11.03.2012, 10:07
Post #3

Weteran

Użytkownik nr: 11,358

Witaj HorseL
To, że nie byliście w związku to przesada. Związek musiał być co najmniej 3 minutowy (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Odnośnie punktów pozwu.
1.Mama dziecka chce ograniczyć Tobie władzę rodzicielską do wyznaczonych kontaktów z synem bez możliwości decydowania o czymkolwiek.
2. Chce wyznaczyć Tobie widzenia w moim odczuciu tak rzadko, że nie wytworzy się między Wami więź dziecko-ojciec. Nie ma kontaktów sam na sam, w święta i wakacje. To jest takie minimum żebyś wiedział za co płacić alimenty.
3. Ona chce żebyś pokrył jej wszystkie koszty procesowe łącznie z jej adwokatem.
4. Należałoby przesłuchać świadków np Twoich rodziców.

W uzasadnieniu przeczy sama sobie. Skoro nie wyrażasz chęci częstych widzeń (2 razy w miesiącu) to po co je regulować na 2 razy w miesiącu.
Zdjęcia , smsy zeznania świadków jak najbardziej powinieneś wykorzystać. Udowodnisz w ten sposób, że interesujesz się synem i chcesz z nim spędzać czas.
Nie znalazłem w argumentacji nic na temat powodów ograniczenia władzy rodzicielskiej ani dlaczego tak rzadkie kontakty mają być dla dobra dziecka skoro lubi spędzać czas z Tobą i dziadkami.
Skoro Ty też kierujesz się dobrem dziecka to machnij ręką na dyskomfort odwiedzin u "teściowe", przyklej uśmiech nr 5 i zajmij się małym. Skoro syn był w szpitalu to odpuść sobie zabieranie go do siebie, zima się kończy więc argument mamusi stopnieje jak lód.
I ostatnia rada, nie nagrzewaj samochodu do 35 stopni jeśli chcesz by dziecko było zdrowe. Jeżeli syn jest w kurtce i czapce to 19 wystarczy.

+
Ygrak
post 11.03.2012, 11:29
Post #4

Weteran
Ikona grupy

Grupa: Administrator
Użytkownik nr: 43,082

Wniosek troszke nieprecyzyjny, bo nie mowi nic o odebraniu ojcu wladzy rodzicielskiej. Mowi tylko o powierzeniu matce wladzy, ktora i tak ma... ale wiemy o co chodzi...

Ja zlozylbym wniosek o udzielenie zabezpieczenia co najmniej w taki sposob jakich widzen domaga sie matka, bo taki kontakt wg niej jest do zaakceptowania i sama go proponuje, a w tresci wniosku wykazuje potrzebe czestszych widzen. Z zabezpieczeniem kontaktow z dzieckiem nie powinno byc zadnych przeszkod, sad powinien w ten sposob udzielic tego zabezpieczenia od reki. Do uzasadnienia dolozylbym zdjecia na okolicznosc, ze syn bywal u Ciebie i domagal sie tych kontaktow takze u Ciebie...

Nie zapomnij oplacic z gory wniosku w wys. 40zl.

Mamuska chce Ci ograniczac kontakty tylko dlatego, ze rzekomo nie chcesz sie sie spotykac z dzieckiem, mysle ze to pora by zabezpieczyc sobie szersze niz dotychczas kontakty.

Ten post został edytowany przez Ygrak: 11.03.2012, 11:31

+
ojciecpiotr
post 11.03.2012, 11:50
Post #5

Weteran

Użytkownik nr: 11,358

CYTAT(HorseL @ 6.03.2012, 15:17) *
1) powierzenie wnioskodawczyni wykonywania władzy rodzicielskiej nad małoletnim synem, z zachowaniem dla uczestnika postępowania prawa do osobistych kontaktów z małoletnim. (Czy to znaczy że pozbawia mnie praw rodzicielskich???)
kolor czerwony może używać tylko administracja i moderacja-edytowałam

CYTAT(Ygrak @ 11.03.2012, 11:29) *
Wniosek troszke nieprecyzyjny, bo nie mowi nic o odebraniu ojcu wladzy rodzicielskiej. Mowi tylko o powierzeniu matce wladzy, ktora i tak ma... ale wiemy o co chodzi...

Przyznanie władzy rodzicielskiej tylko matce jest jednoznaczne z odebraniem jej ojcu. Na rozprawie zapewne sąd poprosi o doprecyzowanie tego wniosku.

+
Ygrak
post 11.03.2012, 11:56
Post #6

Weteran
Ikona grupy

CYTAT(ojciecpiotr @ 11.03.2012, 11:50) *
Przyznanie władzy rodzicielskiej tylko matce jest jednoznaczne z odebraniem jej ojcu. Na rozprawie zapewne sąd poprosi o doprecyzowanie tego wniosku.

Na bank - sąd albo uzna za oczywiste, ze nalezy ojcu odebrac wladze albo poprosi o doprecyzowanie wniosku, bo po co powierzac matce wladze, skoro i tak jej posiada pelnie? We wniosku nie ma nic o tym jak ograniczyc wladze ojcu... stawiam na doprecyzowanie...

Gdybym byl sedzia, to nie orzekalbym w przedmiocie wladzy rodzicielskiej, bo to bezprzedmiotowe i wytlumaczylbym to w postanowieniu koncowym w taki sposob, ze strona byla przeciez reprezentowana przez profesjonalnego pelnomocnika, zatem pelnomocnik ten powinien zadbac o jasne sformulowanie wniosku.

+
novsza
post 11.03.2012, 18:50
Post #7

Weteran
Ikona grupy

Grupa: Moderator
Użytkownik nr: 13,213

No to Panowie jak to w końcu jest z tą władzą?
Mój dostał informację,że władzę rodzicielską powierza się ojcu zastrzegając dla matki prawo do kontaktowania się z dzieckiem.Ma ona władzę czy nie ma?

+
Ygrak
post 11.03.2012, 18:53
Post #8

Weteran
Ikona grupy

CYTAT(novsza @ 11.03.2012, 18:50) *
No to Panowie jak to w końcu jest z tą władzą?
Mój dostał informację,że władzę rodzicielską powierza się ojcu zastrzegając dla matki prawo do kontaktowania się z dzieckiem.Ma ona władzę czy nie ma?

Wg mnie prawa rodzicielskie ograniczone sa do kontatkowania sie z dzieckiem... ewentualnie mozna prosic o sprecyzowanie, oby nie bylo watpliwosci... poza tym, wszelkie sprawy maja sie odbywac w miejscu zamieszkania dziecka!! czyli w miejscu zamieszkania ojca!

+
mikismok
post 13.03.2012, 11:44
Post #9

Weteran

Użytkownik nr: 2,074

Władza rodzicielska , kontakty , miejsce zamieszkanie to trzy nie zależne sprawy całkem rozdzielne zdaniem SN.
Sądy rodzinne popelniają błędy w orzeczeniach tak mój sąd rodzinny , ale trzba się odwoałać i apelacja to prosuje.
Władza rodzicielska uprawania do do sprawoawania pieczy niezależnie od miejsca gdzie dziecki mieszka tylko jeśli jest pełna bez ograniczeń .
Moim zdaniem ten wasz wyrok jest komplenie bez sensu i powinnaś wnieść o wykładnie rozstrzygnieć odnośnie władzy rodzicielskiej rodziców. To że twój maż ma pełną to oczywise , ale z tego co piszesz to ex twojego męże też może mieć pełną gdzyż przed zmieną miała pełną, a twój może pewnie ograniczoną, obecne rozstrzygnięcie pewnie przywraca twojemu meżowi pełną ,a nie zmienie władzy ex twojego męże bo niec o tym nie wspomina więc ex też ma pełną. Ale wykładnie by tu dużo pomogła , to nic nie kosztuje i zawsze można wnieść.

+
Następujący 1 użytkownicy podziękowali dla mikismok za ten przydatny post:
novsza
novsza
post 14.03.2012, 20:37
Post #10

Weteran
Ikona grupy

Widzisz,problem jest taki,że w/w postanowienie było wydane przez sąd,pod którym mieszkała wtedy Młoda....nawet województwo inne.Pani sędzia po wydaniu postanowienia od razu ogłosiła,że wszelkie inne sprawy mamy załatwiać w nowym okręgu....a tu? hmmm po pierwsze-sędzia coś mężczyzn nie lubi,wręcz ma na nich alergię i nawet na ostatniej sprawie o alimenty rzucała jakieś dwuznaczne uwagi co do wychowywania dziecka przez ojca a po drugie skąd ona będzie wiedziała ''co autor miał na myśli''?-boimy się tego ruszyć w myśl zasady-nie ruszaj g** jak nie śmierdzi

+
mikismok
post 14.03.2012, 20:45
Post #11

Weteran

Użytkownik nr: 2,074

Wykaładni zawsze dokonuje sąd który wydał postanowienie nie inny. Lekko nie ma ale ja uważam że nie można się bać , strach to najgorsza z emocji , oni liczą na to żę Was zastraszą , witamy w klubie (IMG:style_emoticons/default/lipsrsealed.gif)

+
novsza
post 14.03.2012, 21:48
Post #12

Weteran
Ikona grupy

My w tym klubie jesteśmy kilka lat....ale witam,witam
Dzięki za info o wykładni.Tego mi było trzeba właśnie (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

+

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 16.09.2014 - 03:56