Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

13 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
wyrok prawomocny i co dalej
mironsob
post 21.09.2011, 11:42
Post #1

Świeżak
*

Grupa: Użytkownik
Użytkownik nr: 44,489

Witam.
Tydzień temu otrzymałem prawomocny wyrok rozwodowy w którym m.in ustalone kontakty z dziećmi 2 letnią córką i czteroletnim synkiem. Rozwód trwał przeszło rok, a w tym czasie moja ex żona wszystkimi możliwymi sposobami uniemożliwiała mi kontakt z dziećmi.
Na ostatniej sprawie dogadaliśmy się, że będę przyjeżdżał po dzieci i odwoził je w 1, 3 i ewentualnie piąty weekend miesiąca.
W piątek zadzwoniłem aby się umówić na konkretną godzinę, ale moja była żona stwierdziła, że już nie odpowiada jej to postanowienie i chce złożyć do sądu rejonowego wniosek o zmianę kontaktów, ponieważ dzieci mnie nie znają i według niej powinny być te kontakty w miejscu zamieszkania matki.
Czy ma prawo złożyć taki wniosek zaraz po wyroku?
Faktycznie dzieci mogą mnie nie pamiętać, ale przecież sama zgodziła się na taki układ- czy grożą jej za to jakieś konsekwencje?
jestem załamany, myślałem, że teraz wszystko się ułoży, a tu tak jakby wracam do punktu wyjścia.

Czy była żona może złożyć do sądu wniosek o ponowne badania w rodk?
Go to the top of the page

+
Ygrak
post 21.09.2011, 12:16
Post #2

Weteran
Ikona grupy

Grupa: Administrator
Użytkownik nr: 43,082

Tak - może to wszystko zrobić, a Ty możesz wnieść o egzekucję. Może wniosek wnosić w każdej chwili.

Wniosek niech składa, więc przyjdziesz na sprawę i dostarczysz dowody utrudniania kontaktów (ale też sprawę o egzekucję załóż). Wykażesz, że wniosek nie ma nic wspólnego z dobrem dzieci a jest jedynie złośliwy. Nagrywaj wszystko! miej świadków etc.

Moim skromnym zdaniem na pierwszej rozprawie Sąd oddali jej wniosek. Choć ja złożyłem wniosek o zmianę uregulowania kontaktów dzień po uprawomocnieniu się uregulowania i po roku sąd zmienił mi te kontakty ;-)

+
mikismok
post 21.09.2011, 12:17
Post #3

Weteran

Użytkownik nr: 2,074

każdy może składać wniski jakie chce , a Sąd na to może zareagować różnie , jest nie przewidywalny
Bież z Sądu tytuł wykonawczy co do kontaktów i skadaj wnisek o wszeczęcie postepowania wykonawczego w sprawie kontaktów
Za nim ex coś zmieni w temacie kontaktó to potrwa i może cie się uda w miedzy czasie wyegzekwować ten kontakt jaki masz , wtedy bedzie że pracujesz nad więzią i RODK powinno wyjść oki , a ex będzie miała probemmy z utrudnianie .

+
mironsob
post 21.09.2011, 12:34
Post #4

Świeżak
*

Sprawa o egzekucję zakończyła się oddaleniem wniosku- bo sąd nie widzi żeby moja była żona utrudniała kontakty.
dziś żona napisała mi sms-a, że jeśli nie zgodzę się na jej warunki tzn przez około dwa miesiące będę się spotykał z dziećmi zabierając je na spacer, aby przywykły do mnie- to założy mi sprawę o zmianę kontaktów.
Co o tym myślicie?

+
Gość_zalesianin_*
post 21.09.2011, 12:43
Post #5

Gość

CYTAT(mironsob @ 21.09.2011, 11:34) *
Sprawa o egzekucję zakończyła się oddaleniem wniosku- bo sąd nie widzi żeby moja była żona utrudniała kontakty.
dziś żona napisała mi sms-a, że jeśli nie zgodzę się na jej warunki tzn przez około dwa miesiące będę się spotykał z dziećmi zabierając je na spacer, aby przywykły do mnie- to założy mi sprawę o zmianę kontaktów.
Co o tym myślicie?

*co o tym myslec-ewidentnie(jesli to prawda)karze Cie-nie zauwazając jaka krzywde wyrządza dziecku.Moze jej podpadłes w jakis sposób ?Moze naprawic jakos relacje z matka dziecka?

+
Ygrak
post 21.09.2011, 13:55
Post #6

Weteran
Ikona grupy

CYTAT(mironsob @ 21.09.2011, 13:34) *
Sprawa o egzekucję zakończyła się oddaleniem wniosku

prawomocny? wale na PRIV

+
mikismok
post 23.09.2011, 12:36
Post #7

Weteran

No to idź na to na jakiś miesicą, bież spokojnie to co ex daje i pracuj nad więzią , ale w międzu czasie złóż wniosek o wszczęcie postępowania wykonawczego w sprawie orzecznie o wykonywanie kontaktów , bo ex narusza twoje prawo do wykonywania kontaktów zgodnie z prawomocnym wyrokiem a ten sms to dowód . J

+
mlazarewicz
post 23.09.2011, 15:48
Post #8

Otrzaskany
**

Użytkownik nr: 12,703

CYTAT(mironsob @ 21.09.2011, 13:34) *
Co o tym myślicie?

pierwsze najważniejsze złóż w sekretariacie sądu w którym rozpatrywana była ta sprawa>>wniosek o uzasadnienie wyroku(masz na to 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku).

po drugie opisz swoją sytuację trochę lepiej np.
-czy od czasu kiedy posiadasz prawomocny wyrok regulujący twoje spotkania z dzieckiem, matka dziecka nie zastosowała się do wyroku(jeśli tak to ile razy)??
sorry ale z tego co napisałeś ciężko cookolwiek stwierdzić>napisz coś więcej a na pewno otrzymasz rzeczową pomoc.
pozdr.marcin

+
mironsob
post 23.09.2011, 18:43
Post #9

Świeżak
*

Matka moich dzieci od samego początku nie stosuje się do postanowień sądu, ale na wszystko ma alibi , a to zaświadczenia lekarskie, a to jakiś wyjazd , a to za zimno itd itd
w poniedziałek wnoszę o uzasadnienie wyroku- choć to jest dopiero pierwsza sprawa o egzekucję kontaktów.
Dziś mój prawnik powiedział, że owszem możemy składać kolejne wnioski o egzekucję nawet za każdym razem gdy mam utrudniany kontakt lecz szansa, że moja ex zostanie ukarana grzywną jest jedna na milion, ponieważ co rusz dostarcza do sądu nowe zaświadczenia z urzędu pracy, ze jest bezrobotna.

Ten post został edytowany przez mironsob: 23.09.2011, 18:44

+
mikismok
post 23.09.2011, 20:33
Post #10

Weteran

to twój pprawnik nie zna nowych przepisów

W art. 5821 KPC dodano § 3 w brzmieniu: W razie uzasadnionej obawy naruszenia obowiązków wynikających z postanowienia o kontaktach przez osobę, pod której pieczą dziecko pozostaje, lub osobę uprawnioną do kontaktu z dzieckiem albo osobę, której tego kontaktu zakazano, sąd opiekuńczy może zagrozić nakazaniem zapłaty oznaczonej sumy pieniężnej, stosownie do zasad określonych w art. 59815:

- osobie, pod której pieczą dziecko pozostaje - na rzecz osoby uprawnionej do kontaktu z dzieckiem lub
- osobie uprawnionej do kontaktu z dzieckiem albo osobie, której tego kontaktu zakazano - na rzecz osoby, pod której pieczą dziecko pozostaje

Jak twoje prawo i oboowiązek do kontaktów dziećmi jest naruszane to składaj wniosek a każde naruszenia zgłaszaj na policję jeżeli masz prawomocny wyrok.
Żeby złożyć wniosek o wszczęcie postępowania wykonaowczego musisz mieć postanowienie o kontaktach z klauzulą wykonalności więc złóż wnisek do SO o nadania klauzuli wykonalność postanowienniu o kontaktach z wyroku rozwodowego.

+
mlazarewicz
post 24.09.2011, 04:37
Post #11

Otrzaskany
**

CYTAT(mikismok @ 23.09.2011, 21:33) *
to twój pprawnik nie zna nowych przepisów

W art. 5821 KPC dodano § 3 w brzmieniu: W razie uzasadnionej obawy naruszenia obowiązków wynikających z postanowienia o kontaktach przez osobę, pod której pieczą dziecko pozostaje, lub osobę uprawnioną do kontaktu z dzieckiem albo osobę, której tego kontaktu zakazano, sąd opiekuńczy może zagrozić nakazaniem zapłaty oznaczonej sumy pieniężnej, stosownie do zasad określonych w art. 59815:

- osobie, pod której pieczą dziecko pozostaje - na rzecz osoby uprawnionej do kontaktu z dzieckiem lub
- osobie uprawnionej do kontaktu z dzieckiem albo osobie, której tego kontaktu zakazano - na rzecz osoby, pod której pieczą dziecko pozostaje

Jak twoje prawo i oboowiązek do kontaktów dziećmi jest naruszane to składaj wniosek a każde naruszenia zgłaszaj na policję jeżeli masz prawomocny wyrok.
Żeby złożyć wniosek o wszczęcie postępowania wykonaowczego musisz mieć postanowienie o kontaktach z klauzulą wykonalności więc złóż wnisek do SO o nadania klauzuli wykonalność postanowienniu o kontaktach z wyroku rozwodowego.

sorry ale ja się ciebie zapytam, w jakim świecie ty żyjesz, z której bajki uciekłeś(przypominam że żyjemy w kraju zwanym Polską)??
po pierwsze nie założysz sprawy o egzekucję nie posiadając wyroku z klauzulą wykonalności, po drugie matka dzieci jest osobą bezrobotną.
pozdr. wszystkich.

+
mlazarewicz
post 24.09.2011, 04:40
Post #12

Otrzaskany
**

CYTAT(mironsob @ 23.09.2011, 19:43) *
Matka moich dzieci od samego początku nie stosuje się do postanowień sądu, ale na wszystko ma alibi , a to zaświadczenia lekarskie, a to jakiś wyjazd , a to za zimno itd itd
w poniedziałek wnoszę o uzasadnienie wyroku- choć to jest dopiero pierwsza sprawa o egzekucję kontaktów.
Dziś mój prawnik powiedział, że owszem możemy składać kolejne wnioski o egzekucję nawet za każdym razem gdy mam utrudniany kontakt lecz szansa, że moja ex zostanie ukarana grzywną jest jedna na milion, ponieważ co rusz dostarcza do sądu nowe zaświadczenia z urzędu pracy, ze jest bezrobotna.

znajdz mój temat 66kw. jak się bronić, to naświetli ci trochę drogę co trzeba robić.
a zwolnienia lekarskie bierze na siebie czy dziecko?
pozdr.marcin

+
mikismok
post 24.09.2011, 07:23
Post #13

Weteran

Poszedłem tą drogą dam znać o ekefktach

+
Ygrak
post 24.09.2011, 07:35
Post #14

Weteran
Ikona grupy

CYTAT(mlazarewicz @ 24.09.2011, 05:37) *
po pierwsze nie założysz sprawy o egzekucję nie posiadając wyroku z klauzulą wykonalności, po drugie matka dzieci jest osobą bezrobotną.

Ehh - ja miałem sprawę egzekucyjną, która toczyła się bez tytułu wykonawczego i jeszcze zostałem ukarany za nieprzestrzeganie nieistniejącego tytułu haaah.... Więc, Polaaak, potraaafi...

Teraz mam 4 sprawe egz. ktora toczy sie bez tytulu - ciekawe czy wsadza mnie do pierdla...

+
mamaniecodzien
post 13.10.2011, 11:09
Post #15

Świeżak
*

Użytkownik nr: 13,402

Witam,
szczerze współczuję borykającym się z byłymi ex, które ograniczaja i uniemożliwiaja kontakty z dziećmi po rozwodzie. Należę do tych ex, które niczego nie utrudniają-ojciec dzieci widzi co 2 dzień, śpią u niego co dwa tyg od pt do poniedz, są dodatkowe kontakty. Co w sytuacji, gdy tenże" kochający ojciec" jest nadpobudliwy, i za każdym razem nagrywa wszystkie rozmowy, filmuje sytuacje zawożenia dzieci znienacka, czesto na ich oczach i co kilka dni po prostu dzwoni na policję, bez powodu kłamiąc jakoby matka dzieci miała łamać postanowienia rozw w sprawie kontaktów? Z jego postów (mikismok) wynika, ze robi to tylko po to by "było zgłoszone" radząc takie postepowanie innym, i w ten sposób zbiera rzekome dowody przeciwko matce dzieci. Wciąż mało mu kontaktów, dlatego tez w ciagu ostatnich 5 lat wniósł 7 spraw sądowych przeciwko matce ( niektóre z nich umorzone bo bezsensowne, np o zniesienie alimentów). Niektóre nadal trwają...
Ojciec, który wnosi bezpodstawnie i bez opamiętania kolejne sprawy sadowe, radząc to samo innym, zatapia się coraz głębiej w nienawiści. Dzieci mikismok nie mają ani fajnego ani stabilnego życia, gdyz kolejne sprawy sadowe odbijają się na matce i rodzinie, a sa tak często ze nie da się ukryć przed dziecmi złych emocji. mikismok jest pewien, że na siłę kogos do czegoś zmusi sądem i nie moze pogodzic się z tym co ma- a ma częste kontakty z dziecmi, mikismok nie rozumie jeszcze że hasło "po trupach do celu" może zakończyć sie tym, że zostanie on sam ze swoja msciwością. Czy ktos z Was drodzy forumowicze ma częstsze kontakty niż mikismok? zachęcam to obiektywności

+
Ygrak
post 13.10.2011, 13:53
Post #16

Weteran
Ikona grupy

CYTAT(mamaniecodzien @ 13.10.2011, 12:09) *
Czy ktos z Was drodzy forumowicze ma częstsze kontakty niż mikismok? zachęcam to obiektywności

Ja nie mam w ogóle.

+
olowas
post 13.10.2011, 14:10
Post #17

Weteran

Użytkownik nr: 13,719

mamaniecodzien,
Fajnie, że sie wypowiedziałaś.
Na moje oko (jestem krótkowidzem, więc mogę się mylić) oboje macie problem z emocjami.
Ale każde z Was dość ładnie i układnie przedstawia swoją wersję. Cóż - pewnie oboje przesadzacie.
Pewnie ani on nie widzi dzieci co drugi dzień, ani Ty nie utrudniasz jakoś zawzięcie.

Nagrywanie i rejestrowanie jest dobre, ale pod warunkiem, że jest łamane prawo. Inaczej jest przejawem pieniactwa. Nie wiem, jak jest w przypadku mikismoka, piszę ogólnie.

Sytuacja nie zadowala żadnego z Was jako rodziców, dzieci pewnie też nie są super-zachwycone. Pamiętajcie - dla dzieci problemem aż takim nie jest sam rozwód, ale cholerny wyniszczający konflikt jemu towarzyszący.

Kochani - matkoniecodzien i mikismoku (to niepowtarzalna szansa mieć Was tu razem),
Zróbcie sobie dobrze, niech każdy z Was na kartce napisze, jak widzi udział drugiego w życiu dzieci. A jakich zachowań sobie nie zyczycie. Ale miło, inteligentnie bez obelg - uwagi typu "NIech ten palant odwali się ode mnie i dzieci" albo "niech wywłoka spada na drzewo" są raczej niewskazane.
Potem pójdźcie do mediatora - mogę Wam poszukać kogoś (w Poznaniu, o ile dobrze kojarzę?). I zacznijcie rozmawiać. Ustalcie coś, spiszcie i się tego trzymajcie. Wyrok sądu może być wskazaniem, ale nie musi. Co Ci zależy, matkaniecodzien, żeby co do dnia było tak a siak? - różnie bywa, w życiu się trzeba dogadywać.
Dzieci będą uśmiechnięte, a Wy też będziecie mieli więcej energii i kasy na inne rzeczy (poza adwokatami).

Co Państwo na to?
Pozdrawiam. Olgierd

PS: Odpowiadając na Twoje pytanie - nie wiem, czy więcej. Opiekuję się synem 2 x 5 dni w miesiącu cięgiem. A dojeżdżam w tym celu do Poznania 300 km. Też chciałbym więcej, ale moja była nie chce się dogadywać - trzeba jednak przyznać, że przestrzega tych postanowień w miarę.

+
Gość_zalesianin_*
post 13.10.2011, 14:43
Post #18

Gość

Witam.
Jestem tego samego zdania co przedmówca.
mamaniecodzien dałas dużą szansę mikismokowi i sobie tu sie pojawiając.Czuje ze chcecie juz porozumienia,bo wszelkie swary i wojny do niczego nie prowadzą a szczególnie gdy miedzy wami lub własnie Was łączą a nie dziela dzieci.Wszelkie nagrywanie ,filmowanie spotkan szukając haków na drugiego rodzica uważam za nienormalne zachowanie choc czesto skuteczne prawnie.
Prosze dogadajcie się ,dajcie sobie szansę i waszym dzieciom.
Sam tez nie mam wiecej godzin spotkan ze swymi orłami-nawet nie mam ich wcale.

Pozdrawiam Piotr.

+
mamaniecodzien
post 13.10.2011, 21:17
Post #19

Świeżak
*

Użytkownik nr: 13,402

Dziękuję za miłe przyjęcie i odpowiedzi, post jako sprzeciw na wywindowane już nonsensy szerzone przez mikismok; fałszywe zachęty na mediacje ze strony dwulicowego mikismok ( dowód że się stara) przychodzą równocześnie z powiadomieniami o wniesionych przez niego nowych sprawach sądowych ( ostatnia dotyczy np egzekucji kontaktów z przedostatniego wyroku, bo ostatni zwiększający jego kontakty mimo porozumienia stron nagle mikismok zaapelował co trwa). Być może jak przez jeden rok mikismok nie wniesie żadnej sprawy sądowej, odstawi mp3, kamerę i dzwonki na policję wówczas może nadejdzie odp moment na mediacje i pewność, że nie będzie ona w jakiś tam chory sposób służyła wyłącznie "partykularnym interesom" mikismok i "jego nadmiernym żądaniom", a to cytat z ostatniego orzeczenia. Brak wiary. Olgierd, gdyby nie było dogadywania matce narzuciłby kuratora. Nie chodzi o dogadywanie tylko o umiejetne manipulacje wszelkimi środkami, by było po czyjejś myśli. To wyższa szkoła jazdy. Tylko, że mowa o bardzo częstych systematycznych kontaktach- ojciec dzieci zakupił nawet mieszkanie w pobliżu miejsca zamieszkania dzieci.
Są ludzie z charyzmą, wizjonerzy, nie znoszący sprzeciwu, którym cel uświęca środki, którzy po prostu mają za dużo pieniędzy..."Byliby idealni, lecz wad im zabrakło"
Pozdrawiam serdecznie, życząc powodzenia i pomyślnego niekrzywdzącego nikogo ułożenia spraw

+
mikismok
post 14.10.2011, 08:30
Post #20

Weteran

Mamanacodzien jeśli piszesz szczerz i prawdziwie że nie utrudniasz kontaktów ojcu z dziećmi i godzisz się na dodatkowe spotkania to jesteś naprawdę szlachetną kobietą , szkoda że matka moich dzieci tak nie postępuje
dziś na przykład znowu mi odmówiła zabrania dzieci w piątek kiedy zawsze mogłem zabierać dzieci w piątek i zawozić do szkoły w poniedziałek to od roku mogę zabierać dzieci dopiero w sobotę kiedy wyrok podaje ze: " ojciec odbierze dzieci ze szkoły , przedszkola w każdy piątek i przekaże pod opiekę matce o godzinie 19 jeśli nie będzie spędzał z dziećmi soboty i niedzieli "
SUPER ŻE TY TAK NIE ROBISZ I DBASZ O KONTAKTY OJCA Z DZIEĆMI
BARDZO SIĘ CIESZĘ ŻĘ SĄ TAKIE KOBIETY

POZDRAWIAM CIE SERDECZNIE
mIKI

+

13 Stron V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 25.10.2014 - 10:23