Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
Badania Rodk -prośba o pomoc
alex18
post 13.04.2011, 12:54
Post #1

Świeżak
*

Grupa: Użytkownik
Użytkownik nr: 13,728

Wczoraj miały się odbyć badania Rodk dziadków z wnukami- żona nie pojawiła się na badaniach ponieważ podobno jest chora- dowiedzieliśmy się o tym dopiero na miejscu.
Badanie zostało odwołane.
Przejechaliśmy ponad 300 km żeby stawić się w ośrodku i na marne.
Co można zrobić w tej sytuacji??
czy badanie w ogóle się odbędzie?a co jeśli znowu coś żonie wypadnie?
Go to the top of the page

+
FARYNIK40
post 13.04.2011, 15:23
Post #2

Weteran

Użytkownik nr: 1,396

Oile masz wiedzę,ze ex. bawi się w ciuciubabkę to przynajmniej odniósł bym się na Twoim miejscu w pismie procesowym do Sadu w zwiazku z ta sytuacją .
Wczesniej zapoznałbym sie z aktami sprawy ,byc moze np.ex. przedstawiła jakies zaswiadczenie np.od lekarza sadowego no to wówczas nic nie zrobisz.W ten sposób moze przynajmniej uda Ci sie zapobiec dalszym sztuczom ex.
Badanie Rodk miało sie odbyc na wniosek Sadu !
pozdrawiam

+
novsza
post 13.04.2011, 19:14
Post #3

Weteran
Ikona grupy

Grupa: Moderator
Użytkownik nr: 13,213

Przeszłość mojego faceta też próbowała grac tą metodą.Napisaliśmy pismo do sądu o zobowiązanie pozwanej do dostarczenia zaświadczenia od lekarza sądowego (to kosztuje ok 100 zł i skutecznie odstrasza) i dodatkowo zwrot kosztów przejazdu(mamy ok 100km) oraz straty zarobków dla mojego faceta i dla mnie jako świadka.Oczywiście nic nie zyskaliśmy bo nie o kasę chodziło ale Panią Przeszłość skutecznie wyleczyło z takich zabaw.
Musicie się uzbroić w cierpliwość,chociaż wiem jak to denerwuje.Powodzenia

+
alex18
post 13.04.2011, 19:27
Post #4

Świeżak
*

Dzwoniłem do sądu i okazało się, że wpłynęło zaświadczenie ale nie od biegłego tylko zwykłego lekarza.
Gdy nie możesz się stawić na rozprawę w sądzie to trzeba przedstawić zaświadczenie od biegłego, a gdy do Rodk to już wystarczy zwykłe? nie rozumiem tego.
Straciliśmy czas i pieniądze, ale najgorsze jest to, że przepadł termin na który czekaliśmy aż 6 miesięcy.
Kolejne 6 miesięcy czekania przed nami na badania..
Czy badania rodk są przymusowe?co się stanie jeśli moja jeszcze żona kilka razy będzie odwoływać takie badania?

+
FARYNIK40
post 13.04.2011, 20:50
Post #5

Weteran

Użytkownik nr: 1,396

Opinię Rodk przeprowadza się w zwiazku z postanowieniem sądu.To juz kwestia sadu jak sie odniesie do zwykłego zaswiadczenia lekarskiego.
Tak jak napisała novsza trzeba sie uzbroić w cierpliwość niestety.
Moja ex tez cwiczyła manewry ale ze świadkami -nie przyjeżdzała na rozprawy i nie zgadzała sie na przesłuchanie świadków bez jej obecnosci i po ptokach.
Co do przymusowych badań to np.osoba badana przez biegłych moze odmówic badania (przynajmniej tak było u mnie)Czy zgadza sie pani?/pan na przeprowadzenie badań?
pozdrawiam

+
olowas
post 13.04.2011, 22:30
Post #6

Weteran

Użytkownik nr: 13,719

Na stronie prawaojca.org znajduje się wniosek o odstąpienie od badań RODK, dość dobre umotywowany. Lepiej wystąp z takim wnioskiem (sąd oczywiście nie musi się przychylić), bo te badania z reguły wypadają głupio (chyba że jesteś świętym i aureola świeci w sposób widoczny).
Może w Twoim RODK jest inaczej i akurat trafisz na mądrą panią. Niestety statystyka świadczy przeciwko, raport Fundacji Batorego też.
Ja popełniłem ten błąd, poddałem się "badaniu", panie niczego nie badały, przepisały poprzednie badanie jakiegoś nieszczęśnika (nawet imię nie wszędzie zmieniły) i nazwały to "opinią". A sądziłem, że ludzie przesadzają. Nawet nie chcę wzywać do sądu i patrzeć na te głupie zakłamane fałszywe gęby. Po prostu zakwestionowałem opinię - co ciekawe byłej nie przeszkadzało nic, co było w opinii, a niektóre rzeczy były kompletnie niezgodne z tym, co sama podała. Warte to wszystko mniej niż papier, na którym napisano. Niestety.
Zaproponuj niezależny ośrodek konsultacyjny, psychologa z listy biegłych, a istnienia RODKów nie uznawajmy. Nawet jeśli masz zapłacić 100 zł więcej, lepiej od razu iść gdzie indziej - i pewnie szybciej, bo przecież panie zaharowane. Nie mogą przeprowadzić więcej niż 2 badania dziennie (badanie wraz z przeklejeniem poprzedniej opinii z komputera zajmuje max 1,5 godziny - zarówno dzieci, jak rodziców; ale nie mogą tego przyznać, bo przecież nikt potem nie uwierzy, że cokolwiek rzetelnie badano).
Współczuję swoją drogą. Za takie numery powinny być przynajmniej sankcje finansowe, ale przecież choroba nie wybiera terminu. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Pozdrawiam. Olgierd

+
alex18
post 18.04.2011, 14:03
Post #7

Świeżak
*

Witam.
Ja już dawno miałem badania Rodk- natomiast teraz czekają one moich rodziców.
Myślicie, że Ci psychologowie mogą inaczej potraktować starszych ludzi którzy pragną kontaktu z wnuczką?
tylko jest jeden minus - nigdy nie widzieli wnuczki (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) nawet gdy się urodziła.

+
alex18
post 26.04.2011, 12:15
Post #8

Świeżak
*

Czy może mi ktoś odpowiedzieć? bardzo proszę...
może ktoś miał przypadek kiedy dziadkowie zostali wysłani na badania rodk ?

+
mlazarewicz
post 26.04.2011, 15:40
Post #9

Otrzaskany
**

Użytkownik nr: 12,703

CYTAT(alex18 @ 26.04.2011, 13:15) *
Czy może mi ktoś odpowiedzieć? bardzo proszę...
może ktoś miał przypadek kiedy dziadkowie zostali wysłani na badania rodk ?

alex18>> powiedz mi jedno czy ty masz ustalone sądownie spotkania z dzieckiem i czy matka dziecka respektuje je>?? Czy twoje dzieck(o/i) znają ciebie i możesz je samemu brać do swojego miejsca zamieszkania???
to są bardzo ważne pytania, ponieważ panie lub panowie(życzę ci panów oczywiście) z rodk napiszą względem opinię jak mają wyglądać spotkania dziadków.
pozdr.marcin

+
alex18
post 26.04.2011, 18:22
Post #10

Świeżak
*

Matka dziecka utrudnia mi kontakty jak tylko może...
to jest odrębna kwestia.
Mam uregulowane kontakty i mogę go zabierać do swojego miejsca zamieszkania.
Jednak do tej pory tylko raz udało mi się to zrealizować.
Moi rodzice też bardzo chcieliby mieć kontakt z moim dzieckiem choć mieszkają 300 km od miejsca zamieszkania dziecka.
Jeszcze nigdy go nie widzieli i boję się że W RODK z miejsca napiszą, że kontakty owszem ale np w miejscu zamieszkania wnuka.
Proszę o radę to dla mnie równie ważne.

+
mlazarewicz
post 28.04.2011, 04:37
Post #11

Otrzaskany
**

CYTAT(alex18 @ 26.04.2011, 19:22) *
Matka dziecka utrudnia mi kontakty jak tylko może...
to jest odrębna kwestia.
Mam uregulowane kontakty i mogę go zabierać do swojego miejsca zamieszkania.
Jednak do tej pory tylko raz udało mi się to zrealizować.
Moi rodzice też bardzo chcieliby mieć kontakt z moim dzieckiem choć mieszkają 300 km od miejsca zamieszkania dziecka.
Jeszcze nigdy go nie widzieli i boję się że W RODK z miejsca napiszą, że kontakty owszem ale np w miejscu zamieszkania wnuka.
Proszę o radę to dla mnie równie ważne.

więc najlepiej jak dziadkowie pojadą z tobą weź wyrok sądowy regulujący twoje spotkania z dzieckiem(czasami mogą stwarzać problemy że badanie nie dotyczy ciebie, ale pokażesz wyrok i powiesz że przyjechałeś by potwierdzić że zgadzasz się by spotkania odbywały się przy tobie w miejscu zamieszkania twoim ), powiesz że spotkania w tym czasie będą odbywać się w miejscach neutralnych bez obecności matki ale za to ty bedziesz przy nich>> wydaje mi się że to twoja jedyna szansa na to by spotkania nie odbywały się w miejscu zamieszkania matki i przy niej.
pozdr.marcin

+
alex18
post 28.04.2011, 07:23
Post #12

Świeżak
*

a na jakie kontakty mogą liczyć moi rodzice czyli dziadkowie?
np 1 weekend miesiaca?

+
mlazarewicz
post 28.04.2011, 17:20
Post #13

Otrzaskany
**

CYTAT(alex18 @ 28.04.2011, 08:23) *
a na jakie kontakty mogą liczyć moi rodzice czyli dziadkowie?
np 1 weekend miesiaca?

dużo zależy od tego jak wyglądają twoje spotkania uregulowane sądownie.
pozdr. marcin

+
alex18
post 28.04.2011, 18:19
Post #14

Świeżak
*

No ja mam dwa weekendy w miesiącu bez nocowania.
W moim miejscu zamieszkania od 13-17 .
sobota i niedziela
Moi rodzice wystąpili do sądu o 1 sobotę i niedzielę miesiąca w godzinach od 10-14
myślicie, że mają szansę uzyskać taki wymiar kontaktów? wówczas będę miał 3 weekendy z moim ukochanym dzieckiem.

+
alex18
post 2.05.2011, 10:46
Post #15

Świeżak
*

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
o jaki wymiar kontaktów mogą się starać moi rodzice?

+
nerwus
post 2.05.2011, 18:23
Post #16

Weteran
Ikona grupy

Grupa: Administrator
Użytkownik nr: 13,549

Czemu tak mało sobie zażyczyli? Trzeba było się starać o kontakty na cały dzień, powiedzmy od 9 do 18 z dwa dni w miesiącu i było OK. Tyle pewno dadzą radę zajmować się dzieckiem. Może jeszcze by chcieli coś w tygodniu po obiedzie? Życzcie sobie kontaktów tyle, ile realnie jesteście w stanie zagospodarować, można i z noclegami, nie bójcie się, że chcecie za dużo.

+
alex18
post 2.05.2011, 19:45
Post #17

Świeżak
*

Moi rodzice mieszkają daleko dlatego są w stanie przyjeżdżać maksymalnie tylko raz w miesiącu.

+

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 21.11.2014 - 02:56