Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
podzial majatku jeszcze raz
12.piotr
post 16.04.2008, 00:33
Post #1

Weteran
Ikona grupy

Grupa: Zasłużony
Użytkownik nr: 1.443

witajcie.

dzisiaj dowiedzialem sie ze wiascicielka bedzie starala sie obedrzec mnie z kasy ile sie da. juz  styczniu przelalem 80% pieniedzy ze swojego konta na konto ojca (za jego porada) bo ojciec juz czul co sie bedzie dzialo. odebralem jej  pelomocnictwo do konta (miala pelnomocnictwo bo kiedy bylem chory i nie wiadomo jak to moglo sie skonczyc zrobilem jej pelnomocnictwa do wszystkiego co sie dalo). potem odsluchalem nagrania ze az chuczala ze zlosci bo nie zdazyla poprzelewac pieniedzy na swoje konto.
konto jest moje. ona ze swojego juz roztrwonila pieniadze. wiem o wspolnotach majatkowych i jak wg prawa i teorii powinien wygladac podzial majatku.

mam krotkie pytanie jak to wyglada w praktyce: jakie sa szanse ze ona wyrwie te pieniadze ode mnie? przelewy opisalem jako "zwrot pozyczki za remont mieszkania".
Go to the top of the page

+
Gość_Benny_*
post 16.04.2008, 00:51
Post #2

Gość

CYTAT
...jakie sa szanse ze ona wyrwie te pieniadze ode mnie? przelewy opisalem jako "zwrot pozyczki za remont mieszkania".

Pomimo że to "Twoje" konto w trakcie małżeństwa jeżeli nie było intercyzy, to wszystkie pieniądze z wszystkich Waszych kont dzielą się przy podziału majątku na dwie równe części.

Ten remont będzieś musiał udowodnić jak i to że te pieniądze pożyczyłeś od ojca tak samo jak i ewent. sumę pożyczki.

To jest na 90% pozostało zależy od wariacji- kto z Was dwóch i w jaki sposób udowodni lub zeznają świadkowie i co pokażecie w pisemnych dokumentach- różne rachunki, umowy itd.

+
12.piotr
post 16.04.2008, 07:12
Post #3

Weteran
Ikona grupy

CYTAT
Pomimo że to "Twoje" konto w trakcie małżeństwa jeżeli nie było intercyzy, to wszystkie pieniądze z wszystkich Waszych kont dzielą się przy podziału majątku na dwie równe części.

Ten remont będzieś musiał udowodnić jak i to że te pieniądze pożyczyłeś od ojca tak samo jak i ewent. sumę pożyczki.

nie no oficjalnie oczywiscie remontu nie bylo.
jak moge to obejsc?

CYTAT
To jest na 90% pozostało zależy od wariacji- kto z Was dwóch i w jaki sposób udowodni lub zeznają świadkowie i co pokażecie w pisemnych dokumentach- różne rachunki, umowy itd.

czy sad ma prawo zadac od banku wyciagu stanu konta?
czytalem juz na tym forum ze ze wspolnego konta czyjas zona wyciagnela pieniadze przed rozwodem i mimo faktu, ze pieniadze powinny isc na polowe to juz nic z tym fantem nie dalo sie zrobic - bylo pare takich watkow.

i jeszcze jedno. czy taki podzial konta moze sie odbyc po zlozeniu wniosku przez nia, czy juz na piewszej rozprawie sad bedzie o to pytal?

+
jeszcze_mąż
post 16.04.2008, 08:32
Post #4

Weteran

Grupa: Użytkownik
Użytkownik nr: 1.092

Mało się znam, ale wydaje mi się, że z tym przelewem dałeś d....

+
12.piotr
post 16.04.2008, 08:32
Post #5

Weteran
Ikona grupy

napiszcie prosze jak to wygladalo w Waszych przypadkach. podzial konta.

+
12.piotr
post 16.04.2008, 08:37
Post #6

Weteran
Ikona grupy

CYTAT
Mało się znam, ale wydaje mi się, że z tym przelewem dałeś d....

a jakie inne wyjsice bylo:
- bankomat
- zostawic na koncie
- przelew

nie bylo innego wyjscia.
co bym nie zrobil to by bylo zle. najwyzej pogodze sie z faktem ze zonka bedzie sie jezcze bawila z gachami za polowe mojej kasy z konta. na swoim ma juz prawie zero.

+
Gość_tatarobak_*
post 16.04.2008, 10:38
Post #7

Gość

chyba nie ma się co przejmować... nie jednemu była żona wyczyściła konto... mogłeś wydać na wódkę albo na wycieczkę, tak samo jak ona na kosmetyki... są wasze i tak decydujecie jak chcecie... myślę, że dobrze zrobileś...

+
12.piotr
post 16.04.2008, 10:40
Post #8

Weteran
Ikona grupy

CYTAT
chyba nie ma się co przejmować... nie jednemu była żona wyczyściła konto... mogłeś wydać na wódkę albo na wycieczkę, tak samo jak ona na kosmetyki... są wasze i tak decydujecie jak chcecie... myślę, że dobrze zrobileś...

tylko ze ten przelew... :/
jest po nim slad w historii przelewow.
w sumie jak bym wyciagal z bankomatu to tez by byl slad na koncie.
i tak zle i tak niedobrze.

wlascicielka idzie w tej sprawie do adwokat a w czwartek.
nie wie ze byl przelew i nie tylko przypuszcza ile mialem kasy. wie ze mialem ulokowane w funduszach inw.

aha... z nowosci.
mamusia wlascicielki znalazla "wtyki w sadzie" - czuje ze bede mial przesrane.

+
Gość_ajax_*
post 16.04.2008, 13:07
Post #9

Gość

Nie przejmuj sie piotr, dobrze zrobiles wykonujac przelew. Zawsze mozesz twierdzic, ze pieniadze były ojca a nie Twoje bo Tobie zli ludzie zabrali i wstydziles sie powiedziec o tym malzonce. Tylko niech Ci w sadzie powieka nie zadrgnie mowiac to i jestes wygrany. To ona musi Ci udowwodnić, ze było inaczej. Masa do podzialu to jest tylko to, co jest na kontach w dniu orzekniecia rozwodu za wyjatkiem konta ROR - tego nikt Ci nie ugryzie, to jest twój osobisty majatek. Jesli z roru przelejesz na inne (swoje) konto to bedzie podział. Jak przepijesz i wydasz na panie lekkiego obyczaju to masz prawo- to twoja kaska.
pozdrawiam
ajax

+
Gość_Benny_*
post 16.04.2008, 20:34
Post #10

Gość

CYTAT
...Masa do podzialu to jest tylko to, co jest na kontach w dniu orzekniecia rozwodu za wyjatkiem konta ROR - tego nikt Ci nie ugryzie, to jest twój osobisty majatek...

Jeżeli niema intercyzy to prawie wszystko idzie na 50/50.
ROR przecież jest konto osobyste a one jak każde inne w małżeństwie podlega podziałowy.
Z tego konta mogłaby być nie do podzielenia TYLKO jakaś suma pieniędzy otrzymana jaką darowizna imienna.
Np. jeden z małżonków dostaje na swój ROR przelew od swojego rodzica w wysokości 10000zł a w tytule przelewu wydnieje: "Moja darowizna na rzecz mojego syna X Y".

Jeden z wyjątków jeżeli chodzi o niepodzielność, to to, że wszystkie IMIENNE darowizny nie podlegają podzialowy.
Np. rodzice jednego z małżonków darują TYLKO swojemu dziecku (imiennie na papierze) samochód.

W tym przypadku jest to darowizna na rzeć osoby a nie małżeństwa więc nie podlega podzialowy pomiędzy małżonkami. 

Prawie cały majątek (oprócz ww. i kilka innych wyjątków), który zaistniał PODCZAS małżeństwa a nie było intercyzy, to przy podziale majątku dzieli się pół/pół.

+
12.piotr
post 16.04.2008, 22:29
Post #11

Weteran
Ikona grupy

CYTAT
Np. jeden z małżonków dostaje na swój ROR przelew od swojego rodzica w wysokości 10000zł a w tytule przelewu wydnieje: "Moja darowizna na rzecz mojego syna X Y".

no wlasnie. widze ze ile ludzi tyle opini. co do tego poł/pół tez sa opinie podzielone. niektorzy mowia ze wklad osobisty ma tu tez znaczenie. ale to wiadomo - teoria.
nie ma zadnej darowizny - a juz napewno nie przelewem na moje konto. jakie sa sznase na to zeby udowodnic ze pieniadze dostalem od rodzicow na rękę? rozumiem ze zerowe.
w kazdym razie zrobie co sie da zeby nie dostala tej kasy. nie bede wyskakiwal z polówką dla niej na tacy. zobaczymy.

+
kayser
post 17.04.2008, 14:16
Post #12

Otrzaskany
**

Użytkownik nr: 1.005

CYTAT
ROR przecież jest konto osobyste a one jak każde inne w małżeństwie podlega podziałowy.

Nie jestem do konca tego pewny wiec upieral sie nie bede ale kiedys wyczytalem takie zdanie ze wynagrodzenie za prace przed jego wyplaceniem nie jest wspolnym majatkiem tylko tego malzonka ktory ta prace wykonywal. I tak sobie teraz to probuje powiazac z tym RORem, ze byc moze ROR tez ma takie przywileje ze przelane pieniadze z niego sa wlasnoscia tylko wlasciciela RORu.

+
Gość_Benny_*
post 19.04.2008, 20:33
Post #13

Gość

CYTAT
...wynagrodzenie za prace przed jego wyplaceniem nie jest wspolnym majatkiem...

A po wypłaceniu? (IMG:http://www.forum.wstroneojca.pl/style_emoticons/default/lipsrsealed.gif)

+
Gryfusik
post 8.05.2008, 10:24
Post #14

Świeżak
*

Użytkownik nr: 1.703

CYTAT

Było wyjście, mogłeś iść do banku, poprosić o wypłatę gotówki, jeśli tego było dużo to na następny dzień. Zabrać kasę, wynająć np. skrytkę w innym banku (oczywiście na inne nazwisko) i zdeponować je tam. Jeśli, kiedykolwiek ktoś podniósł by sprawę pieniędzy to przepuścić je mogłeś (pewnie byłby problem z ewentualnym oskarżeniem o jakąś niegospodarność ale to chyba lepiej niż stracić połowę). PS. pieniądze mogłeś przepuścić w kasynie lub w jakiś zakładach (IMG:http://www.forum.wstroneojca.pl/style_emoticons/default/wink.gif)

+

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 22.10.2018 - 06:28