Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

5 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Technika nagrywania i niezbędne rady!!!
S.M.
post 21.01.2008, 13:27
Post #1

Weteran
Ikona grupy

Grupa: Zasłużony
Użytkownik nr: 423

Czy ktoś zna jakiś darmowy program do obróbki (edycji) cyfrowych plików audio?

Temat rozmowy znacznie odbiegł od pierwotnego więc podzieliłem go na dwie części-
motyl77
Go to the top of the page

+
Gość_rprafal_*
post 21.01.2008, 13:36
Post #2

Gość

np. WavePad
możesz pobrać http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1360&t=52

tylko pamiętaj, by nagranie było traktowane jako dowód musi być niezmienione!!! tzn oryginalne.

+
przemek68
post 9.02.2008, 23:32
Post #3

Świeżak
*

Grupa: Użytkownik
Użytkownik nr: 1.383

Czy nagranie, aby mogło być dowodem musi być utrwalone na taśmie? Czy można używać dyktafonu cyfrowego?

+
horacy222
post 10.02.2008, 01:54
Post #4

Świeżak
*

Użytkownik nr: 1.424

Witam,

Ja nagrywam rozmowy z zona. Opisze kilka dobrym metod. Po pierwsze jezeli dzwoniszdo niej, na domowy, czy komorke, to staraj sie nagrywac rozmowy. Ja robie to tak, ze uzywam do tego skypa (www.skype.com) i program pamela (http://www.pamela-systems.com/download/ ). Pamela to program dzieki ktoremu moge nagrywac rozmowy prowadzone z zona. Jest kilka wersji tego programy ale mnie wystarcza wersja basic - jest darmowa (nagrywa do 15 min, i trzeba wcisnac przycisk nagrywaj po tym jak druga strona podniesie sluchawke, koniecznie wylaczyc informacje slowna ze rozmowa jest nagrywana). Jezeli chodzi o skypa to trzeba przelac 40 zl i zasilic konto, mozemy go wtedy wykorzystywac jak zwykly telefon (cala europa to okolo 9 groszy za minute na stacionarne i 60 do 1 zl na komorki, ja w tym momencie juz tylko tego uzywam do dzwonienia). Jezeli idziesz do domu zony, to dyktafon, ja do tej pory nagrywalem na komorke. Robilem tez tak, ze bralem aparat, z duza pamiecia min 2gb i robilem sobie z synkiem zdjecia, potem kladlem go na stole, ze niby po prstu lezy, ale wlazalem tryb kamery i rejestrowalem spotkanie. Jezeli chodzi o obrobke dzwieku to ja uzywam programu Audacity (http://www.klikplik.net/1142,20,108,0,Audacity_126_PL.html) - program prosty ale mozna nim zrobic duzo rzeczy, odszumianie, filtry, laczenie sciezek i wycinanie dzwiekow.

pozdrawiam
h.

+
przemek68
post 10.02.2008, 19:19
Post #5

Świeżak
*

OK. Tylko chcę wiedzieć, czy plik może być dowodem, czy jako dowód w sprawie może być traktowany tylko zapis z taśmy magnetycznej (bo podobno trudniejszy do sfałszowania).

+
horacy222
post 10.02.2008, 19:31
Post #6

Świeżak
*

Ja tez mam pytanie, poniewaz ja swoje nagrania odszumialem, zeby bylo wyrazniej slychac - czy tak mozna robic, czy nie...tresc rozmowy zawsze pozostawiam bez zmian, czasem jak jest dluga cisza, bo np czekam az zona podejdzie do telefonu to wycinam ten kawalek...lepiej zostawic calosc?

pozdrawiam

h.

+
przemek68
post 10.02.2008, 19:37
Post #7

Świeżak
*

To masz jakiś kiepski sprzęt. Ja zacząłem używać cyfrowego "kombajnu" Philipsa GoGear2GB (mp3, radio, dyktafon) i z trzymanego w kieszeni koszuli nagranie rozmowy jest idealnie czytelne - nic nie trzeba odszumiać (pod warunkiem względnie słabego tła tzn. np. bez dudniącego telewizora i bez gwałtownych ruchów).
A nagrałem już parę ciekawych rzeczy  ;D (oby nie musiało się to przydać...  (IMG:http://www.forum.wstroneojca.pl/style_emoticons/default/sad.gif) )

+
horacy222
post 10.02.2008, 20:09
Post #8

Świeżak
*

Powiedz mi ile czasu mozesz nagrywac, i czy masz go w kieszeni w koszuli, a na koszuli sweter, czy tez masz go w kieszeni w spodniach...Prosze napisz troche szczegolow technicznych, z jakiej odleglosci mozesz zbierac dzwiek...Zalezy mi na tym, bo do tej pory nagrywalem na telefon ale musze kupic cos do nagrywania. Ten o ktorym piszesz na allegro kosztuje 75 zl, zatem jak napiszesz mi te informacjie to jeszcze dziisaj go kupie...Jeszcze jedna sprawa do Wszystkich, napiszcie jakich używacie urzadzen do nagrywania i opszcie je, jak zbieraja, czy mozna je miec pod sfetrem w kieszonce koszuli, jaka dlugosc nagrania i czystosc dzwieku...

pozdrawiam
p.

+
przemek68
post 10.02.2008, 20:25
Post #9

Świeżak
*

Ha, spojrzałem na allegro i tam pod tą nazwą są najróżniejsze typy, nawet maleńkie "paluszki". Ten mój podobny jest do tego (tylko mam chyba starszy wariant bo mp3 a nie mp4 - cóż darowanemu dyktafonowi... itd)http://www.allegro.pl/item308945766_mp4_philips_gogear_2_gb_tanio_.html jest spory, ale płaski. Nagrywam trzymając go mikrofonem do góry (jest z boku) w kieszeni koszuli flanelowej, z klapką zapiętą na guzik. Ze swetrem nie nagrywałem. Rozmowa przy stole wychodzi bez problemu. Tylko trzeba uważać, żeby się za bardzo nie wiercić, bo są zakłócenia. I niestety - nie wiem jak to wyłączyć - po rozpoczęciu zapisu cały czas świeci mu się ekranik - trzeba (na wszelki wypadek) trzymać ekranikiem do siebie (IMG:http://www.forum.wstroneojca.pl/style_emoticons/default/cool.gif) . Czas zapisu chyba godzina, bo w trakcie nagrywania odlicza do tyłu od 60 minut.

+
jeszcze_mąż
post 11.02.2008, 11:47
Post #10

Weteran

Użytkownik nr: 1.092

A czy ma dedykowany przycisk do nagrywania? I czy jak nagrywa to na panelu wyświetla się "recording"?

+
horacy222
post 11.02.2008, 12:02
Post #11

Świeżak
*

Tak, program Pamela współpracuje ze skypem, najpierw troche potestuj. Piersze instalacja skypa, potem instalacja Pameli. Czasem w ustawieniach Skypa muszisz ustalić żeby program zewnętrzny mogł przechwytywac głos. Ale tak jest wtedy gdy masz na skype np. trzech roznych uzytkownikow(3 konta) i chcesz nagrywac dla kazdego. jak odpalisz skypa, to pamela odpala sie automatycznie, lub załączasz ją z ikonki. Potem jak obydwa programy są załączone to w momencie gdy druga strona podnosi sluchawke (niewazne czy dzwonisz, na telefon, czy na skypa) wyskakuje ci okna czy zacząć nagrywać rozmowe, klikasz tak i nagrywasz. Wersja Basic nagrywa 15 minut (choc u mnie nagrywa caly czas, ale producent podaje ze tylko 15). jak rozmawiasz ze skypa to wyłacz programy do sciągania plików, jeżeli szybkość jest w miare (0,5Mb - najtansza neostrada) - to jakosc rozmow jest identyczna jak przez telefon. Jezeli rozmawiasz z kims na skype piszac, a masz ustawione ze zaraz wracasz, to na kazde zapytanie od kogos, bedzie wysylany komunikat ze masz zalaczona pamele - dlatego dobrze jest ja zalaczac tylko w momencie gdy nagrywasz rozmowe - nochyba ze chcesz zeby druga strona wiedziala...

pozdrawiam
h.

+
Gość_ignacy 1964_*
post 11.02.2008, 12:25
Post #12

Gość

horacy222
CYTAT
Ja nagrywam rozmowy z zona. Opisze kilka dobrym metod.

Koledzy dźwiękowcy ja potrzebuję coś odszumować do czwartku i zapytam jak Gierek POMOŻECIE ?

+
horacy222
post 11.02.2008, 16:28
Post #13

Świeżak
*

ile wazy plik, jezeli mozna go przeslac na meila to podeslij, zobacze co mozna zrobic (jestem amatorem, ale troche juz umiem), moge tez wytlumaczyc obsluge programu do odszumiania, podstawowe funkcje

pozdrawiam
h.

+
Gość_Benny_*
post 16.02.2008, 11:59
Post #14

Gość

Pozwolą sobie by zadać tutaj BARDZO istotne pytanie dot. moich nagrań z których niektóre z nich będą mi w niedługim czasie baaardzo potrzebne dla potrzeby sprawy sądowej, która zdecydowaniem zaważy na moje dożywotne kontakty z dzieckiem (czy w ogóle będą) jak i ewent. wygranej sprawy o przejęcie opieki nad nim.
Po prostu być albo nie być?

Wszystkie moje nagrania sporządziłem na dyktafonie magnetofonowym (taśmowym a nie cyfrowym).
Nagrania są w miarę wyraziste i niektóre z nich już były wykorzystane dla potrzeb różnych spraw ALE napotkałem również na sędziów, którym nagrane na tych taśmach szumi razem z nagraniem PRZESZKADZAJĄ i po prostu przez tą okoliczność odmawiają lub negują dalszą potrzebę przesłuchania ich dyktując do protokołu, że na nagraniach są zakłócenia, które nie pozwalają na ich odsłuchanie.

Moje pytania:

1- Czy ktoś z Was orientuje się w jaki sposób przynamniej częściowo usunąć (zminimalizować) szumi z takowych nagrań?

2- Czy ktoś z Was orientuje się za jakiegoś speca (może być i amatorem) w Wrocławiu lub w jego okolicach, który mógłby mi pomóc w tej kwestii?

Odpowiedzi mogą być tutaj lub jeżeli trzeba podać jakieś dane, tel. lub adres to poproszę do mnie na PW.

+
bocian
post 25.02.2008, 10:49
Post #15

Świeżak
*

Użytkownik nr: 1.135

no to i ja sie dolacze

nie doszukalem sie odpowiedzi jak jest z traktowaniem przez sady nagran cyfrowych, a jestem przed zakupem dyktafonu, ktory po prostu stal sie niezbedny do zwyklej obrony przed pomowieniami.

chcialbym gromadziec nagrania do przedstawienia w sadzie i tutaj moje pyt co do konkretnych modeli (jeden juz tutaj proponowano - moze jakies inne propozycje?)

+
Gość_Benny_*
post 25.02.2008, 11:04
Post #16

Gość

CYTAT
...nie doszukalem sie odpowiedzi jak jest z traktowaniem przez sady nagran cyfrowych..

Ja pisałem kilkakrotnie w różnych wątkach że nagrania z dyktafonu magnetofonowego są lepiej odbierane przez sądy, poneważ cyfrowe wiele łatwiej podrabiać i manipulować nimi.

+
S.M.
post 25.02.2008, 11:15
Post #17

Weteran
Ikona grupy

Olympus VN-2100/VN-2100 PC.
Przyzwoicie nagrywa, nawet trzymany w kieszeni spodni, na niskiej jakości nagrywania. Posiada USB, można zgrać dane do kompa. jestem zadowolony, zarówno z urządzenia jak i z jakości nagrań. Mieści do 24 godz. nagrań.

Istnieją wersje o większej pamięci.
Olympus VN-3100/VN-3100 PC
Olympus VN-4100/VN-4100 PC

Są tez dostępne dyktafony bez oznaczenia PC co oznacza, że nie mają połaczenia z kompem.

Jeśli chodzi o honorowanie nagrań cyfrowych przez sądy to uważam, że sądy będą zmuszone do ich uznawania, bo są coraz powszechniejsze. Dyktafony kasetowe po prostu znikają z rynku.

+
bocian
post 25.02.2008, 13:01
Post #18

Świeżak
*

Użytkownik nr: 1.135

dzieki za info

co do tego, ze sady "wola" to wylapalem, ale to tak jak z jakoscia - moze dla sadu byc zbyt slaba i wal sie koles lub, nawet sam problem z odsluchaniem moze stanowic powod do odrzucenia dowodu.

mialem bardziej na mysli podstawy prawne - ale teraz mam jasnosc

co do modelu to juz sie przekonalem do olympusa - to juz kolejna dobra opinia na ich temat

+
S.M.
post 25.02.2008, 13:16
Post #19

Weteran
Ikona grupy

jeśli chodzi o jakość to zdecydowanie lepsze są cyfrowe. Nagrywałem swego czasu na przyzwoitym dyktafonie kasetowym i jakość była gorsza. Poza tym odszukanie żądanego fragmentu na taśmie jes bardziej czasochłonne niz na pliku, gdzie operujesz suwakiem. Poza tym olympusy sa w miarę przystępnej cenie. Ja swój kupiłem w necie za 170 zł +koszt wysyłki. W MediaMarkt taki model kosztował 230 zł.

+
Gość_Benny_*
post 25.02.2008, 17:56
Post #20

Gość

CYTAT
Jeśli chodzi o honorowanie nagrań cyfrowych przez sądy to uważam, że sądy będą zmuszone do ich uznawania, bo są coraz powszechniejsze. Dyktafony kasetowe po prostu znikają z rynku.

Sądy też kiedyś będą zmuszone brać pod uwagę prawdziwe dobro dziecka wychowywane również po rozwodzie przez obojga rodziców i wtedy może już nie będą potrzebne jakiekolwiek nagrania by udowadniać, że ktoś jest rodzicem a nie wielbłądem.

Chyba jest w tej chwili ważniejsza obecna regulacje prawna jak i różne czynniki wpływające na sądy i ich wyroki/postanowienia.

Może niech się opowie ktokolwiek z forum komu sąd uznał nagrania cyfrowe jaką dowód, to będziemy mieli większą pewność, że po ileś długim nagrywaniu sąd nam czegoś nie odrzuci a to jak wiadomo już nie będzie można nagrać.

A czy ktoś mi odpowie na moje wcześniejsze pitanie o odszumianiu nagrania audio nagranego na diktafonie kasetowym?  (IMG:http://www.forum.wstroneojca.pl/style_emoticons/default/rolleyes.gif) /smiley.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":)" border="0" alt="smiley.gif" />" border="0" alt="rolleyes.gif" />

+

5 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 22.10.2018 - 07:44